Hokeistki Polonii Bytom zrobiły w sobotni wieczór pierwszy krok, by zdobyć kolejny, dziesiąty już tytuł Mistrza Polski. Bytomianki pokonały na wyjeździe GKS Stoczniowiec Gdańsk 5:1.

Pierwsza tercja nie zapowiadała tak okazałego zwycięstwa. Obydwie drużyny grały wyrównane zawody, stąd na tablicy widniał wynik 0:0. Worek z bramkami w drugiej tercji rozwiązała Karolina Chrapek, dzięki czemu Polonia Bytom objęła prowadzenie. Po dwie bramki dołożyły potem Karolina Późniewska oraz Ida Talanda. Zawodniczki z Gdańska były w stanie odpowiedzieć tylko jednym trafieniem autorstwa Katarzyny Kasprzyckiej.

Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane za tydzień na lodowisku Jantor w Katowicach. Ewentualne trzecie spotkanie zaplanowano na 28 marca także w Katowicach.