GKS Tychy zdobył Superpuchar Polski. Mistrzowie kraju pokonali na wyjeździe zdobywcę Pucharu Polski JKH GKS Jastrzębie 6:1 (2:1, 3:0, 1:0) i obronili trofeum.

JKH GKS Jastrzębie – GKS Tychy 1:6 (1:2, 0:3, 0:1).

Bramki: 1:0 Jesse Rohtla (9), 1:1 Bartosz Ciura (Alex Szczechura, Barłomiej Pociecha, 10), 1:2 Christian Mroczkowski (Aliaksandr Jeronau, 14), 1:3 Michael Cichy (Gleb Klimienko, 22), 1:4 Adam Bagiński (Patryk Kogut, Filip Komorski, 29), 1:5 Aliaksiej Jafimienka (36), 1:6 Alex Szczechura (Gleb Klimenko, 46).

Kary: JKH – 29 minut, w tym kara meczu Kamil Wróbel; GKS – 22 minut, w tym 10 minut Aliaksiej Jafimienka.

Widzów: 1850.

Sezon 2019/20 można uznać za otwarty. Mający już za sobą cztery spotkania w Lidze Mistrzów podopieczni trenera Andrieja Gusowa co prawda pierwsi stracili w piątkowy wieczór bramkę i w pierwszej tercji mieli problemy, ale później dyktowali warunki gry i pewnie rozstrzygnęli rywalizację na swoją korzyść.