Od 13 do 22 sierpnia zawodniczki reprezentacji Polski U18 przebywają w Krynicy-Zdrój. - Na zgrupowaniu jest 28 zawodniczek, ciągle toczy się walka o miejsce w podstawowym składzie na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata – mówi trenerka Magdalena Jabłońska.

- Początkowo skupiłyśmy się na technice indywidualnej, stopniowo przechodząc do pracy formacji aż do założeń taktycznych całej drużyny. Oprócz treningów na lodzie odbywały się treningi na stadionie, gdzie pracowałyśmy nad elementami przygotowania motorycznego – mówi trenerka Magdalena Jabłońska. - Harmonogram zgrupowania oraz ilość wykonywanej pracy nie pozwala nam na okoliczne wycieczki. W wolnym czasie dziewczyny korzystają z regeneracji i pomocy fizjo, ponieważ treningi były dość intensywne – dodaje trenerka.

W ostatnim czasie ze względu na pandemię reprezentacja U18 nie miała okazji do rozegrania meczów międzynarodowych. - W porównaniu do ostatnich młodzieżowych MŚ skład znacznie się zmienił, na te chwilę mamy tylko 4 zawodniczki, które były na turnieju mistrzowskim. Przed MŚ, które odbędą się w styczniu przyszłego roku, rozegramy m.in. dwa turnieje. Najbliższe zgrupowanie odbędzie się w listopadzie. Będzie to pierwszy z dwóch sprawdzianów przygotowań naszych hokeistek przed przyszłorocznymi mistrzostwami świata. Wierzymy, że dziewczyny po powrocie do klubów będą nadal tak ciężko pracować, jak do tej pory – dodaje na koniec Jabłońska.