
PKOl podpisał porozumienie o współpracy z firmą Radar-Sat z siedzibą w Chicago. Dzięki temu Polacy w całych Stanach Zjednoczonych będą mogli śledzić najważniejsze informacje dotyczące Polskiego Komitetu Olimpijskiego, oglądać relacje z wydarzeń organizowanych przez PKOl oraz lepiej poznawać historię polskiego olimpizmu, sylwetki naszych Olimpijczyków oraz idee i wartości polskiego Ruchu Olimpijskiego.
- Dzięki programom nadawanym na kanałach Dish Network i SlingTV Polacy mieszkający w Stanach Zjednoczonych będą mogli śledzić wydarzenia organizowane przez Polski Komitet Olimpijski, poznawać jego dokonania, wartości i misję. Zobowiązaliśmy się promować PKOl, wspierać rozwój Polskiego Komitetu Olimpijskiego, promować Ruch Olimpijski i olimpijskie wartości wśród Polaków mieszkających w Stanach Zjednoczonych oraz podejmować wiele działań komunikacyjnych i medialnych. Jest to początek naszej wspaniałej współpracy - mówi Rafał Stykowski, Prezes Radar-Sat.
Rafał Stykowski ma niezwykle duże doświadczenie i osiągnięcia na amerykańskim rynku medialnym. To on w 1998 roku pomógł wystartować na terenie USA polskiej telewizji TV Polonia. W 2004 roku wprowadził na anteny satelitarne inne polskie kanały - w tym Kino Polska. Obecnie pod kontrolą jego firmy jest 18 kanałów nadających swoje programy na terenie USA. Firma Radar-Sat chętnie wspiera też działania organizacji charytatywnych. Jest szczególnie zaangażowana w fundację You Can Be My Angel. Wspiera także polską kulturę na obczyźnie oraz polonijne dzieci.
- Niezwykle cieszę się z tego porozumienia. Gwarantuje nam ono lepsze dotarcie z informacją o nas, naszych Sponsorach i Partnerach oraz wszelkich inicjatywach do Polaków mieszkających w Stanach Zjednoczonych. Bardzo nam na nich zależy. Polski Komitet Olimpijski realizuje wiele cennych inicjatyw - sportowych i kulturalnych - dedykowanych Polonii. Wydajemy okolicznościowe publikacje, organizujemy wystawy i spotkania z Olimpijczykami, realizujemy projekty informacyjno - promocyjne. Przy PKOl działa Komisja Współpracy z Polonią pod kierunkiem ambasadora ad personam Witolda Rybczyńskiego. Chcemy szeroko docierać do naszych Rodaków za granicą, szerzyć idee i wartości olimpijskie, edukować i propagować polską kulturę oraz pokazywać dokonania naszych wspaniałych Olimpijczyków. Radar - Sat nam to umożliwi - mówi Andrzej Kraśnicki, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
Według danych renomowanej polsko-amerykańskiej agencji Ingressus z siedzibą w Chicago, w Stanach Zjednoczonych mieszka ponad 9 milionów osób przyznających się do polskiego pochodzenia, a ok. 2,5 mln używa języka polskiego na co dzień, czując się w pełni Polakami. Najwięcej z nich zamieszkuje stany Nowy Jork (10,5% populacji ), Illinois (10%), Michigan (9,2%), New Jersey (6,2% ) i Florydę (4,6%).