W sobotę Hokejowe Orlice rozegrały drugi mecz kontrolny na lodowisku w Bytomiu. W starciu z mocną Słowacją Biało-Czerwone strzeliły dwa gole, ale rywalki były skuteczniejsze. Mecz zakończył się wynikiem 2:4.

W czwartek Polki rozegrały sparing z Norwegią, który zakończył się porażką 3:5. W sobotę spotkanie ze Słowacją zakończyło się wynikiem 2:4 (1:0, 0:0, 1:4). Bramki dla naszej drużyny zdobyły Julia Zielińska i Wiktoria Sikorska. Nasza drużyna wypadła bardzo dobrze na tle wymagającego rywala.

Zgrupowanie w Bytomiu było dla Polek etapem przygotowań do turnieju prekwalifikacyjnego. W dniach 7-10 października reprezentacja walczyć będzie w grupie H o awans do dalszej fazy z Holandią, Meksykiem i Turcją. Do rundy kwalifikacyjnej, która odbędzie się w listopadzie, awansuje najlepsza drużyna.