W czwartym meczu Turnieju Beat Covid-19 reprezentacja Polski przegrała po dobrym spotkaniu z mocną Słowenią 1:2. Bramkę dla naszej drużyny zdobył Grzegorz Pasiut. W piątek ostatni mecz turnieju z Rumunią. Transmisja spotkania na kanale Polskiego Hokeja na YouTube oraz na Facebooku polskihokej.eu. Początek o godz. 16:30.

Pierwszy gol w dzisiejszym spotkaniu padł dla Biało-Czerwonych, kiedy nasza drużyna grała w osłabieniu. W 6. minucie Grzegorz Pasiut świetnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Szybko jednak miejscowi wyrównali, a dobrze bramkową akcję rozegrała dwójka graczy, która w poprzednim sezonie występowała w Polskiej Hokej Lidze w Re-Plast Unii Oświęcim: Luka Kalan i Gregor Koblar.

W drugiej tercji po błyskawicznym ataku Słoweńców, Nik Simšič pokonał bramkarza Ondreja Raszkę. Podopieczni Roberta Kalabera walczyli, często strzelali na bramkę rywali, ale nie dali rady pokonać znowu słoweńskiego golkipera. W trzeciej tercji dominowali, ale zabrakło skuteczności.

W piątek ostatni mecz turnieju, o godz. 16:30 starcie z Rumunią. Mecze Polaków i pozostałe spotkania Turnieju są transmitowane na kanale Polskiego Hokeja na YouTube oraz na Facebooku polskihokej.eu. Partnerami transmisji są hokej.netmiasto Bytom.

Statystyki – LINK

Słowenia - Polska 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Koblar (7:07), Simšič (21:52) - Pasiut (5:23),

Słowenia: Us - Pretnar, Repe; Kuralt, Pešut, Ograjenšek - Crnovič, Stojan; Tomaževič, Sodja, Jezovšek - Pavlin, Čepon; Kalan, Koblar, Maver - Magovac, Štebih; Kapel, Simšič, Čimžar oraz Šturm. Trener: Matjaž Kopitar

Polska: Raszka - Wanacki, Ciura; Sawicki, Pasiut, Krężołek - Bryk, Górny; Mroczkowski, Wałęga, Chmielewski - Kostek, Kamienieu; Urbanowicz, Paś, R. Nalewajka - Michałowski, Horzelski; Przygodzki, Jarosz, Jeziorski. Trener: Robert Kalaber