Dzisiaj odbył się drugi mecz reprezentacji Polski w Słowenii w Turnieju Beat Covid -19. W niedzielę Biało-Czerwoni pokonali Ukrainę po dogrywce 4:3. Dzisiaj przegrali po twardej walce z Austrią 2:3

Pierwszego gola zdobyli rywale, w 5. minucie naszego bramkarza pokonał Marco Richter. Pięć minut później Biało-Czerwoni wyrównali. Patryk Krężołek wywalczył krążek za bramką Austriaków, podał do Pawła Zygmunta, który błyskawicznie uderzył i trafił do siatki. Pierwsza tercja zakończyła się jednak prowadzeniem rywali, bo w 18. minucie Tim Harnisch wpisał się na listę strzelców.

W drugiej odsłonie gry wyrównującego gola strzelił Arkadiusz Kostek. Biało-Czerwoni grali dynamicznie i twardo. Dobrze spisywał się w bramce John Murray, ale pod koniec spotkania Mario Huber wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem i Austriacy wygrali 3:2. W sierpniu zmierzymy się z Austriakami w Bratysławie w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich.

We wtorek, 18 maja Biało-Czerwoni zmierzą się z Francją. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16:30. Mecze Polaków i pozostałe spotkania Turnieju są transmitowane na kanale Polskiego Hokeja na YouTube oraz na Facebooku polskihokej.eu. Partnerami transmisji są hokej.net miasto Bytom.

Statystyki - LINK

Austria – Polska 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Richter (4:06), Harnisch (17:34), Hubert (57:41) – Zygmunt (9:31), Kostek (37:50)

Austria: Starkbaum - Baumgartner, Brunner; Ganahl, Hackl, Harnisch - Haudum, Huber; Kainz, Kirchschlager, Kragl - Maier, Nissner; Rauchenwald, Richter, P. Schneider - Wolf, Zündel; Schnetzer, Ulmer Thaler. Trener: Roger Bader

Polska: Murray - Ciura, Wanacki; Zygmunt, Pasiut, Chmielewski - Bryk, Górny; Sawicki, Wałęga, Urbanowicz - Kostek, Kamienieu; Mroczkowski, Paś, Krężołek - Horzelski, Michałowski; Marzec, Jarosz, Przygodzki. Trener: Robert Kalaber