Dzisiaj reprezentacja Polski rozegrała ostatni mecz w Turnieju Beat Covid-19. Niestety, Biało-Czerwoni przegrali z Rumunią 2:3 po dogrywce. Obie bramki dla naszej kadry zdobył Aron Chmielewski.

W 8. minucie rywale trafili do siatki. Wyrównał pięć minut później Aron Chmielewski, który ładnym uderzeniem z nadgarstka zdobył bramkę. Asystę zaliczył obrońca Mateusz Bryk, który bardzo dobrze potrafi grać w ofensywie. Druga tercja rozpoczęła się lepiej dla przeciwników, tym razem w zamieszaniu podbramkowym skuteczny był Constantin. W trzeciej tercji znowu na listę strzelców wpisał się Chmielewski. Nasi zawodnicy ostrzeliwali bramkę, a napastnik kadry narodowej wpakował krążek do pustej bramki. W dogrywce jednak decydujący cios zadali Rumunii.

Nasza reprezentacja rozegrała w Słowenii pięć meczów. Wcześniej przegrała z gospodarzami 1:2. Francją 0:1, Austrią 2:3 oraz pokonała Ukrainę po dogrywce 4:3. Mecze Biało-Czerwonych transmitowaliśmy na naszym Facebooku i kanale Polskiego Hokeja na YouTube. Partnerami transmisji były hokej.net Miasto Bytom.

Statystyki - LINK

Polska - Rumunia 2:3 (1:1, 0:1, 1:0, 0:1 d.) po dogrywce

Chmielewski (12:12), (44:45) – Łymański (7:16), Constantin (22:52), Żagidulin (62:02)

Polska: Murray (Raszka) - Ciura, Wanacki; Sawicki, Pasiut, Krężołek - Bryk, Górny; Chmielewski, Paś, Przygodzki - Kostek, Kamienieu; Mroczkowski, Wałęga, Urbanowicz - Michałowski, Horzelski; R. Nalewajka, Jarosz, Marzec. Trener: Robert Kalaber

Rumunia: Polc – Bors, Rasułow; Żagidulin, Constantin, Valchar – B. Gajdo, Ferencz; Casaneanu, Rokaly, Fodor – Antal, Berdila; Z. Peter, T. Gajdo – Jemelianienko; Vasile, Łymanski, B.-Sz. Peter. Trener: Julius Penzes