W niedzielę, 16 maja, Biało-Czerwoni rozegrali pierwszy mecz w mocno obsadzonym turnieju w Słowenii. Podopieczni Roberta Kalabera pokonali Ukrainę po dogrywce 4:3. W poniedziałek mecz z Austrią. Wszystkie mecze Polaków i pozostałe spotkania Turnieju są transmitowane na kanale Polskiego Hokeja na YouTube oraz na Facebooku polskihokej.eu.

Początkowo spotkanie z Ukrainą miało odbyć się w sobotę, 15 maja, ale do meczu nie doszło, bo do Słowenii nie dotarł na czas sprzęt hokejowy ukraińskiej drużyny. Dlatego został przełożony na niedzielę. W tym starciu Polacy przeważali, ale rywale potrafili doprowadzić do dogrywki. Pierwszego gola dla naszej drużyny strzelił Christian Mroczkowski, który trafił do siatki już w 1 minucie i 49 sekundzie. Wpakował krążek między parkanami bramkarza. Tej samej sztuki dokonał w drugiej tercji Szymon Marzec, który wykończył indywidualną akcję. Wcześniej w drugiej tercji na listę strzelców wpisał się Aron Chmielewski. W trzeciej tercji jednak rywale doprowadzili do remisu. W dogrywce decydującego gola strzelił obrońca Mateusz Bryk.

Statystyki meczowe - LINK

W poniedziałek, 17 maja, Polacy zmierzą się z Austriakami, którzy w sobotę przegrali z gospodarzami 1:3. Mecz rozpocznie się o godz. 13:00.

Wszystkie mecze Polaków i pozostałe spotkania Turnieju są transmitowane na kanale Polskiego Hokeja na YouTube oraz na Facebooku polskihokej.eu. Partnerami transmisji są hokej.net i miasto Bytom.

Polska - Ukraina 4:3 po dogrywce (1:0, 2:1, 0:2, 1:0 dogrywka)

Mroczkowski (1:49), Chmielewski (23:49), Marzec (36:48), Bryk (61:37) – Denyskin (32:35), Stupak (44:01), Mikhnov (51:12)

Polska: Murray - Ciura, Wanacki; Zygmunt, Pasiut, Chmielewski - Bryk, Górny; Sawicki, Wałęga, Urbanowicz - Kostek, Kamienieu; Mroczkowski, Paś, Krężołek - Horzelski, Michałowski; Marzec, Jarosz, Przygodzki. Trener: Robert Kalaber

Ukraina: Ohandzhanian - Aleksandrov, Babynets, Blagyi, Borodai, Cholach, Danylenko, Denyskin, Hrebenyk, Ievtukhov, Krivoshapkin, Matusevych, Mazur, Merezhko, Mikhnov, Nimenko, Savchenko, Stupak, Sysak, Tolstushko, Vorona. Trener: Vadym Shakhraichuk