Węgry pokonały Japonię 3:2 (0:2, 0:0, 3:0) w drugim sobotnim meczu turnieju EIHC rozgrywanego w Gdańsku turnieju EIHC o Puchar Niepodległości.

Bramki: 0:1 Shogo Nakajima (Seiya Hayata, 12) , 0:2 Ryo Hashimoto (Makuru Furuhaszi – Hiroto Sato, 17), 1:2 Balazs Sebok (Vilmos Galla, 54), 2:2 Csanad Erdely (Vilmos Galla, Balazs Sebok, 56), 3:2 Balazs Sebok ( Csanad Erdely - Vilmos Galla, 60)

Kary:Węgry – 10 minut, Japonia – 12 minut.

Węgry: Gergely Arany – Roland Kiss, Bence Stipsicz, Csanad Erdely, Balazs Sebok, Vilmos Gallo – Daniel Szabo, Roland Vokla, Istvan Terbecs, Krisztian Nagy, Mark Miskolczi – Dence Szabo, Gergely Toth, Akos Szilgeti, Barnabass Majoross, Richard Toth – Donat Szita, Nandor Fejes, Akos Mihaly, Balint Horvath, Tamas Sarpatki.

Japonia: Yuta Narisawa – Keigo Minoshima, Kotaro Yamada, Kenta Takagi, Yuto Osawa, Yushi Nakayashiki – Ryo Hashimoto, Hiroto Sato, Ikki Ikeda, Makuru Furuhashi, Hiromichi Terao – Simon Denis, Seiya Hayata, Seiji Takahashi, Shogo Nakajima, Yuto Suzuki – Denis Akimoto, Yusei Otsu.

Pierwsza tercja należała do Japończyków, którzy swoją przewagę na lodzie udokumentowali dwoma trafieniami. Gole zdobyli: Shogo Nakajima i Ryo Hashimoto.

Druga odsłona była bardzo wyrównana – Węgrzy starali się odrobić straty, a Japończycy w kontratakach szukali okazji do podwyższenia rezultatu, jednak bardzo dobrze spisywali się bramkarze i ostatecznie ta część meczu zakończyła się bezbramkowym remisem.

W trzeciej tercji do ataku rzucili się hokeiści węgierscy, jednak przez długi czas nie potrafili znaleźć sposobu na świetnie broniącego Yuta Narisawę. Dopiero w 54 minucie kontaktową bramkę zdobył kapitan drużyny Balazs Sebok i Madziarzy poszli za ciosem. Dwie minuty później wyrównał Csanad Erdely, a w ostatniej minucie spotkania zwycięstwo Węgrom zapewnił Sebok, zdobywając swoją drugą bramkę w tym meczu.

Najlepszymi zawodnikami meczu zostali golkiperzy obydwu zespołów - Gergely Arany (Węgry) i Yuta Narisawa (Japonia).

Zdjęcia, autorstwa Michała Chwieduka, w naszej galerii.